Tłumacz języka portugalskiego, niemieckiego oraz angielskiego

Tłumacz języka portugalskiego Zawodowo zajmuję się tłumaczeniem z języka:
 •  angielskiego
 •  niemieckiego
 •  portugalskiego.
W razie potrzeby poradzę sobie z hiszpańskim, włoskim czy francuskim. Uważam jednak, że tłumaczenie wymaga biegłości, a tą umiem zagwarantować tylko, jako tłumacz języka portugalskiego, niemieckiego bądź angielskiego.
Inne języki przydają się w najmniej spodziewanych momentach, gdy na przykład hiszpański profesor prowadzący prelekcję po angielsku wykorzysta slajdy w swoim ojczystym języku, bądź w przypadku nazw geograficznych czy innych nazw własnych często padających w językach oryginalnych. Staram się nie dać się zaskoczyć i być przygotowaną na wszystko, by tłumaczenie było płynne, nieomal niezauważalne dla odbiorców. By być tylko dobrym duszkiem, dzięki któremu wszyscy się świetnie rozumieją.

Rozliczanie czasu pracy tłumacza ustnego


Tłumaczenia ustne języka portugalskiego, niemieckeigo i angieslkiego rozliczam, zgodnie z wyznacznikami Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich, jako 4-godzinne bloki (półdniówki i dniówki).
Niezależnie od tego, ile trwa tłumaczenie (łącznie z przerwami) to, o ile mieści się w czterech godzinach, zawsze będzie to jedna kwota. Daje to elastyczność klientom, pozwalając im przedłużać spotkania i konferencje do czterech godzin bez konieczności martwienia się o wzrost ceny tłumaczenia. Dla mnie taki sposób rozliczania daje pewność otrzymania uczciwego wynagrodzenia za czas poświęcony na przygotowanie się do tłumaczenia ustnego.

Referencje:

Tłumacz języka portugalskiego
Wystawione przez: Warszawska Kolej Dojazdowa
Dnia:
Uznanie dla jakości!
"Rekomendujemy usługi Pani Karoliny wszystkim osobom, które trafny dobór słownictwa, wyśmienitą jakość współpracy oraz zaangażowanie cenią najbardziej."
Ocena: 5   Tłumacz języka portugalskiego