Tłumacz języka portugalskiego, niemieckiego oraz angielskiego

Tłumacz języka portugalskiego Zawodowo zajmuję się tłumaczeniem z języka:
 •  portugalskiego
 •  niemieckiego
 •  angielskiego.
W razie potrzeby porozumiem się w jęz. hiszpańskim, włoskim czy francuskim. Tłumaczenie języka obcego wymaga jednak biegłości, a tę umiem zagwarantować tylko jako tłumacz języka portugalskiego, niemieckiego bądź angielskiego.
Inne języki przydają się w najmniej spodziewanych momentach, gdy na przykład hiszpański profesor prowadzący prelekcję po angielsku wykorzysta slajdy w swoim ojczystym języku, bądź w przypadku nazw geograficznych czy innych nazw własnych często padających w językach oryginalnych. Staram się nie dać się zaskoczyć i być przygotowaną na wszystko, by tłumaczenie języka obcego było płynne, nieomal niezauważalne dla odbiorców. By być tylko dobrym duszkiem, dzięki któremu wszyscy się świetnie rozumieją.

Rozliczanie czasu pracy tłumacza ustnego


Tłumaczenia ustne języka portugalskiego, niemieckiego i angielskiego rozliczam, zgodnie z wyznacznikami Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich, jako 4-godzinne bloki (półdniówki i dniówki).
Niezależnie od tego, ile trwa tłumaczenie ustne (łącznie z przerwami) to, o ile mieści się w czterech godzinach, zawsze będzie to jedna kwota. Daje to elastyczność klientom, pozwalając im przedłużać spotkania i konferencje do czterech godzin bez konieczności martwienia się o wzrost ceny tłumaczenia. Dla mnie taki sposób rozliczania daje pewność otrzymania uczciwego wynagrodzenia za czas poświęcony na przygotowanie się do tłumaczenia ustnego oraz dojazd na miejsce zlecenia. Tłumaczenie ustne wyjazdowe rozliczane jest na zasadzie dniówek.

Referencje:


Tłumacz języka portugalskiego
Wystawione przez: Warszawska Kolej Dojazdowa
Dnia:
Uznanie dla jakości!
"Rekomendujemy usługi Pani Karoliny wszystkim osobom, które trafny dobór słownictwa, wyśmienitą jakość współpracy oraz zaangażowanie cenią najbardziej."
Ocena: 5   Tłumacz języka portugalskiego