Tłumacz w Szwajcarii

Tłumacz w Niemczech Tłumacz języka niemieckiego w Szwajcarii ma bardzo trudną pracę. Szwajcarzy są bardzo przywiązani do swojej odrębności kulturowej oraz językowej. Na codzień używają odrębnych dialektów języka niemieckiego i często nie chcą rozmawiać z osobami, które nie są w stanie ich zrozumieć. Tłumacz w Szwajcarii musi nie tylko rozumieć mówcę, ale też nawiązać z nim więź.

W Szwajcarii, tak jak w Niemczech, istnieje wiele dialektów, które różnią się od siebie zarówno słownictwem jak i znaczeniem słów. Używa się też dużej ilości zwrotów zwyczajowych. Odrębność językowa Szwajcarów jest jednak dużo większa niż Niemców. Nawet dla Polaków, którzy od dawna uczą się niemieckiego, "szwajcarski" niemiecki często pozostaje niezrozumiały.

Stawki tłumaczy w Szwajcarii (niezależnie czy jest to Zurych czy Bazylea, czy inne miasto w kantonach niemieckojęzycznych) są najwyższe w całej Europie. Wynika to w dużej mierze z częściowego zamknięcia rynku, po części z kosztów pracy ale też z tego, że szwajcarska odmiana niemieckiego jest w Polsce niezbyt popularna.

Jako Twój tłumacz w Szwajcarii pomogę Ci przezwyciężyć bariery kulturowe. Otworzę drogę dla Twojego biznesu i pomogę w negocjacjach. Szukasz doświadczonego tłumacza w Szwajcarii, który będzie towaryszył Twojemu biznesowi? Polecam moje usługi.

Karolina Zablocka

Twój tłumacz języka niemieckiego w Szwajcarii

Tłumacz konsekutywny

Tłumacz w Szwajcarii


Szukasz sympatycznego i zarazem profesjonalnego tłumacza w Szwajcarii? Liczą się dla Ciebie kwalifikacje, doświadczenie oraz dobra atmosfera?
Jeżeli tak, to jestes na dobrej stronie. Skontaktuj się ze mną. Tłumaczę zgodnie z moim mottem:  by nikt nie czuł się obco :)